akcesoria dla kotów - żwirek silikonowy

Wady i dodatkowo korzyści posiadania silikonowego żwirku dla kota

Wady i dodatkowo korzyści posiadania silikonowego żwirku dla kota

Żwirek dla kotów to zatem niezastąpione wyposażenie kuwety. Są przeróżne modele żwirków dla kota. Dowolny z nich przydaje się także do kuwety odkrytej, jak również zakrytej. Żwirek dla kota posiada taki mankament, że nie można do końca powstrzymać jego rozrzucaniu nieopodal kuwety i rozsiewaniu po pomieszczeniu przez pupila.
kliknij aby zamówić żwirek silikonowy

Jaki żwirek dla kotka?

Nietrudno jest do kuwety wsypać po prostu normalny piach. Lecz na rynku są widoczne wielorakie żwirki dla kotka, o wiele dostępniejsze w używaniu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają normalny piach. Są wygodne dla kotów, które notorycznie wychodzą na zewnątrz oraz ubóstwiają grzebać w glebie. Takie koty potrzebują mieć w kuwecie coś znanego.

Lecz taki żwirek dla kotów niezwykle szybko zaczyna brzydko pachnieć, bowiem niestety nie ma opcji rozdzielenia żwirku zatrutego moczem od normalnego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy posiada budowę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tymże żwirek mniej rozprzestrzenia się po domu.

Chociaż tenże większy i cięższy jest niewiele efektywny. Gdy kotek odda mocz na taki żwirek, wytwarza się grudka, jaką można bezboleśnie wyrzucić z kuwety bez potrzeby wymiany całej zawartości. Takie żwirki dla kotów potrafią być bezzapachowe bądź aromatyczne. Wybór zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, wspaniałe żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact plus Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla kotów silikonowe powstrzymują mocznik, a wodę odparowują. Z kuwety wolno wyjmować odchody na bieżąco, natomiast wszystek żwirek zamieniać co około 3 tygodnie. Ten żwirek dla kotka jest ogromnie skuteczny.

Gdy go wykorzystujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym pomieszczeniu, ażeby woda z moczu prędko odparowała. Wielce rozpoznawalne żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy też drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do toalety. Taki żwirek bezbłędnie łagodzi smrody i nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego właściwością jest to, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozpowszechnia się po mieszkaniu. Na rynku występują żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tymże żwirkom nie trzeba sprzątać po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Absorbery smrodu i także neutralizatory

W sprzedaży są dostępne specyficzne pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, jakie wolno łączyć w niedużej wielkości do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, że zawierają jeszcze zalety bakteriobójcze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *