najlepsze zabawki dla kotów

Wyposażenia dla kotów – które należałoby nabyć? Zabawki dla kotków

Wyposażenia dla kotów – które należałoby nabyć? Zabawki dla kotków

Drapak dla kota – dlaczego jest konieczny?

Przypuszczalnie każdy chociaż raz widział kota, który wyciągniętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W domu notorycznie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany mebel, a chociażby dywan. Reagujemy potem często, iż kot „ostrzy pazury”.

Drapanie jest jedną spośród codziennych czynności, jaką musi robić każdy zdrowy kot. A nie chodzi tu wcale o zaostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy pupil ma bardzo ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kot oznacza własne terytorium. Pozostawia też ślady szponów na przedmiotach, również w kierunku zakomunikowania, iż to jego teren. Jeżeli kotek wcale nie interesuje się drapaniem, stanowi to wówczas dla nas alarm, iż coś go nęka Drapak dla kota postawiony w pomieszczeniu pozwoli ocalić przed zepsuciem nasze meble.
sklep zoologiczny zabawki dla kotów zobacz https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla pupila gwarantują naszym pupilom komfort, są ogromnie konieczne szczególnie kotom mieszkającym ciągle w lokum.

Drapak dla kota przydaje się również do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, natomiast na znacznie rozbudowanych drapakach ma szansę do szczególnie trudnych uciech. Korzystnie jest jak najszybciej przyzwyczaić kotka do drapaka, by zabezpieczyć przed zadrapaniem stołki albo wersalkę.

Gdzie położyć drapak dla kota?

Przeważnie pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są gospodarze, zatem ofiarą może ulec sofa w salonie. Pupile uwielbiają także oznaczać swoje terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się napotkać dowolne inne stworzenie, na przykład wyjątkowego pupila.

Doskonale jest ustawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego pupila drapiącego. Drapaki dla kotów, choćby najcudniejsze, ustawione w koszmarnym miejscu będą stały puste.
Który drapak dla kotów kupić?
W sprzedaży są dostępne różnorodne typy drapaków dla kotków.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest niezniszczalny na uszkodzenia i może służyć kotom jak bezpieczne pole do drzemki. Jest to wówczas najskromniejsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Częste są również drapaki dla kotów w formie drewnianego pala, postawionego na podstawce pionowo czy ukosem, zawiniętego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do choćby kilku tysięcy złotych, jeśli są nadzwyczaj rozbudowane, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może zostać na podłodze lub być zamontowany do ściany, a chociażby do sufitu.

Drapak powinien być dostosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt również dla hodowli, i dodatkowo drapaki nieprzemakalne, przeznaczone do umieszczania na zewnątrz, do wolier lub na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest bardzo potężna, mają one najprzeróżniejsze kształty, mają różnorodne funkcje oraz akcesoria. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu indywidualnym stylem oraz upodobaniami kotów. Gdy kot kocha więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik lub fotel, gdy jest ruchliwy i dodatkowo lubi skakać, chyba ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *